Blog > Komentarze do wpisu

Plisy

Plisy, czyli żaluzje plisowane, to dekoracyjne zasłony przeciwsłoneczne. To, co wyróżnia je na tle innych tego typu dodatków, jak typowe żaluzje, rolety czy klasyczne zasłony materiałowe, to fakt, iż idealnie sprawdzają się w przypadku okien o nietypowych kształtach – trójkątów, trapezów, półokręgów czy okręgów. Zawsze odnaleźć można plisy, które zasłonią ramę okienną (lub tylko jej część, w zależności od upodobań i potrzeb zamawiającego), a jeśli to się jednak nie uda, spersonalizowane, indywidualnie projektowane plisy można zamówić! Są bowiem na tyle elastyczne pod względem konstrukcji, że istnienie formy, którą miałyby przyjąć, ale która jest niewykonalna, zdaje się niemożliwe.

Plisy wykonywane są z różnego rodzaju tkanin i mają różne kolory. Dzięki temu, tu znów, bez problemu dopasujemy je do konkretnego entourage'u, tj. np. stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Na tym jednak zalety plisów się nie kończą! Plisy pozwalają na zaprojektowanie wspaniale wyglądającej i nadającej pomieszczeniu niepowtarzalnej atmosfery gry światła i cienia. Poza tym, zsuwać możne ja zarówno od dołu, jak i od góry, a więc korzystanie z nich jest bardzo wygodne. Plisy wykonywane są ze specjalnej tkaniny, która gwarantuję wysoką izolację termiczną – niezależnie od tego, czy uchronić chcemy się przed gorącym powietrzem i promieniami słońca, czy może zimnym wiatrem. Dodatkowo, zaprojektowane są w ten sposób, by nie ograniczać możliwości otwierania i zamykania okien czy drzwi balkonowych. Idealnie mieszczą się bowiem w przestrzeni między listwami przyszybowymi.

Typowe plisy

Montuje i demontuje się je na tyle szybko, iż mycie okiem zasłoniętych plisami nie będzie ani trudne, ani zbyt czasochłonne – każdy sobie z ich zdjęciem i ponownym założeniem szybko poradzi. Jak widać, plisy są rozwiązaniem funkcjonalnym oraz niezwykle interesującym pod względem wizualnym. Najlepsze firmy, z usług których możemy skorzystać, by wyposażyć swoje okna w plisy i zapewnić sobie maksymalny komfort przebywania we własnym domu, znaleźć możemy w Internecie. Wyszukajmy w sobie jakiegoś dobrego fachowca z Łodzi, a przekonamy się, jak wiele ofert mamy na wyciągnięcie ręki! Porównajmy opinie o producentach i ceny, wykonajmy kilka telefonów i gotowe!


piątek, 27 marca 2015, archimeda